19 Nisan 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

ERKEK SAÇ KÜRLERİ

Her gün özenilerek taranmış bakımlı saçlar, sizi farklı bir kişi haline getirebilir. Sağlıklı ve bakımlı saçlarla daha yakışıklı, daha çekici görünebilirsiniz. Kadınlar her zaman saçlarına özen gösteren beylere saygıyla bakarlar ama erkekler bunun pek farkında değildir, saçlarını çok umursamazlar. Peki saçlarını hair care  yapmak isteyen erkekler nelere dikkat etmeliler?

Her şeyden önce daima uzun saçlı olmak erkeği bunaltabilir. Ve aynı zamanda erkekler için çok uzun saçlar genel olarak sağlıklı da değildir.Bunun için ayda iki kez mutlaka saç kesimi yaptırmak gerekir. Uzun saçlar saç kremi kullanma ihtiyacı gerektirecektir. Devamlı saç kremi kullanılan saçlar bir müddet sonra damaged hair olarak yıpranır. Saçlarınızı taramak ve uçlarını düzleştirmek için mutlaka kaliteli saç fırçası kullanmalısınız. Keskin, metal ya da plastik saç fırçaları saçlara zarar verebilir.

İkinci konu saçların vitamin ihtiyacıdır. Saç diplerinizin sağlıklı olması için mutlaka günlük olarak sebze ve meyveler tüketmeli, yine günlük en az sekiz bardak su içmeniz sağlığınız açısından gereklidir.

Üçüncü konu saçlarınız için doğal tedavileri uygulamaktır. Kuru ve hasarlı saçlara duş sonrası iki çorba kaşığı sıcak zeytinyağı ile yapılacak masaj ile saçlarınız yumuşak, sağlıklı ve bakımlı hale gelecektir. Yağladığınız saçlarınıza bir havlu sararak bir saat kadar beklemeniz ve bunu ayda birkaç kez tekrarlamanız saç sağlığınız açısından doğal bir tedavi olacaktır. Yarım çay bardağı kadar hint yağı ve kurşunu ısıtarak saçınıza yedirin. Ardından saçınızı iyice durulayıp ıslak bir havlu ile sararak bir saat kadar bekleyin. Bal ve zeytinyağı karışımı birkaç gün demlendirilirse etkisi daha fazla olacaktır. Her uygulamadan sonra saçlarınızı mutlaka bol su ile durulamalısınız.

Yumurta da saç bakımı için önemli bir vitamin. Bir çorba kaşığı zeytin yağ ile iki yumurtayı karıştırarak bir çorba kaşığı da elma sirkesi ekleyin. Şampuan ile saçınızı yıkadıktan sonra bu kürü uygulayın, 15-20 dakika kadar bekleyin ve tekrar bol su ile durulayın. Eğer bu tavsiyeleri uygularsanız daha sağlıklı saçlara kavuşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Moda Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü