USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

ATM'den para çekenler dikkat. ACİL sesli anons geldi. ATM kullanan her insanın başına gelebilir

Milyonlarca banka alıcısı insanoğlu bankacılık işlemlerini ya şubelerden, ye internetten yahut ATM'lerden yapıyor. Ancak ATM'den para çekerken yahut muamele yaparken dava yaşayabiliyor. İşte bununla ilişik ortak sesli ilan geldi ve yapılması gerekenler sıralandı.

ATM'den para çekenler dikkat. ACİL sesli anons geldi. ATM kullanan her insanın başına gelebilir
05-06-2023 15:43
Google News

Bankalar yaşantımızın en ehemmiyetli kısmında arazi almaktadır. Sürekli namına finansal işlemlerimizi bankalar vasıtasıyla yürütüyoruz. Telefon, internet, bankaların online uygulamaları, banka şubeleri veyahut ATM’ler… Bankacılık sistemi müşterilerinin kendilerine artık emeksiz ulaşabilmesi düşüncesince gelişigüzel olanağı sağlamaktadır.

Öte taraftan biz de bankaların ulaşılabilir olmasını isteriz. Bankaların sunmuş olduğu nice görev bulunmaktadır. Fatura yatırmak, masraf ödemek, taksitlerin yatırılması, aritmetik açılması, aritmetik kapatılması, itimat alınması, tekaütlük veyahut toplumsal sigorta işlemleri, yatırım veyahut faizli aritmetik işlemleri, finansal danışmalık ve artık sayabileceğimiz nice ayrımlı bölgede biz bankalardan faydalanıyoruz.

Bu işlemlerin kimilerini on paralık evimizden ayrılmadan kurnaz telefon veyahut elektronik beyin aslında yapabiliyorken bazısı işlemler düşüncesince ise banka büro veyahut ATM’lere kıymetlendirmek zorundayız.

Atm’de Kartım Sıkıştı Ne Yapabilirim?

Bu gestalt birçoğumuzun başına gelmiştir. Bu halde ne yapılması gerektiği birlikte ATM de bizlere anlatılmamak ile bu arada bizde telaşlanırız. Bildiğiniz üzere ATM’ler birer elektronik beyin destekli makinedir. Haliyle kalın tasarruf kararında kimi hırçın neticeler ortaya çıkabilir. Bu hallerden en pop bulunan kartın ATM çeşidinden sıkışması veyahut tutulmasıdır.

Normalde siz kartı yaşlı girişine taktıktan sonraları bu yaşlı haznede kalır yaşlı ile iş yapılıyor artık sonraları iş böylecene sistem kartı hariç verir. Bazen sistem kaynaklı bulunan hallerden ötürü yaşlı makinenin içerisine kaçar yahut haznede sıkışıp kalır. Bu halde ne sizden ahir eşhas iş yapabilir ne de siz kartınızı art alabilirsiniz. Tek yapmanız gerekenler demincek size açıklayacağımız şeylere kulak vermenizdir.

İlk namına kartın ATM’deki haznede sıkıştığı anda doğrudan kartı çıkarmaya çalışmayın. Bu halde hem makineye dokunca verebilirsiniz bununla birlikte kartınızın kırılmasına hastalık olabilirsiniz. Daha sonraları kesinlikle ATM aslında ayrılmamalısınız.

ATM'den para çekenler dikkat. ACİL anons geldi. ATM kullanan her insanın başına gelebilir

Hatta kartın sıkıştığını şahıslara söylemelisiniz ki bu mevzuda onlarda tetik olup ayrımsız ATM’yi kullanmamaları icap ettiğini öğrensinler. Hemen kartın sıkıştığı ATM’nin alıcı hizmetlerini arayarak hali bildirmelisiniz. Burada ilgi etmeniz müstelzim birlikte özellik vardır. Eğer kartın sıkışması alıcı hizmetlerini aradığınızda ayrımlı birlikte numaradan ararsanız bu hale sizin düşüncesince ayrımlı birlikte son doğurabilir.

Normalde ilişik bankanın alıcı hizmetlerini arayınca sizin sıkışan kartınızın iptali düşüncesince işlemler yapacaklardır. Fakat siz apayrı birlikte numaradan ararsanız bu halde sizin işlemlerinizi dosdoğru birlikte biçimde yapamazlar.

Müşteri hizmetlerinden kartınızın silme işlemi yapılması gerekir. Bazı bankalar telefondan silme işlemleri gerçekleştiremediği düşüncesince size birlikte çıkışlı göndereceklerdir. Bu halde çıkışlı ad gelinceye denli muhakkak ATM başlangıcında bekleyiniz. Yetkili işlemini yaptıktan sonraları yaşlı iptali gerçekleşince oradan ayrılabilirsiniz.

İçerik Kredihesaplama com'dan alınmıştır

Acil uyarılar

ATM’de iş yaparken yaşlı şifrenizi başkalarının göremeyeceği şekilde, tuş panelini gayrı elinizle kapayarak girmeniz gerektiği belirtildi

İşlem yapmış olduğunuz ATM panelinde gelişigüzel zamankinden ayrımlı birlikte gestalt (cihaz, kamera, cezaevi vb.) var ise Akbank Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak Bankamızı bilgilendirin. Banka yahut itimat kartı şifrenizi belirlerken sizin yahut yakınlarınızın telefon numarası, veladet zamanı üzere elde edilmesi ve tahmini emeksiz numaraları seçmeyin.

Etiketler ATM banka para çekmek bankamatik
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler