USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Teknoloji

BMW, Bazı Benzinli Otomobillerinin İsmini Değiştirebilir - Webtekno

BMW'nin isimlendirme stratejisinde değişiklik yapmaya karar verdiği iddia edildi. Eğer bu iddialar gerçekse, BMW'nin benzinli otomobillerindeki "i" takısı, önümüzdeki yıl itibarıyla tarihe karışacak. Peki yeni isimlendirme nasıl olacak?

BMW, Bazı Benzinli Otomobillerinin İsmini Değiştirebilir - Webtekno
06-06-2023 14:13
Google News

Almanya merkezli otomotiv devi BMW ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Marka ile ilgili kurulmuş olan en büyük forum sitelerinden "Bimmer Post"ta, BMW'nin isimlendirme stratejisinde değişikliğe gideceği iddia edildi. İddianın gerçeklik payı ile ilgili tahmin yürütmek zor olsa da BMW'nin böyle bir karar alması pek de şaşırtıcı olmayacaktır.

Otomobil dünyasıyla haşır neşir olan okurlarımız, BMW'nin isimlendirme stratejisini bilirler. Şirket, benzinli otomobillerinde "i", dizel otomobillerinde ise "d" takısını kullanır. Ancak BMW'nin piyasaya sürdüğü elektrikli otomobillerde de "i" takısı bulunuyor. Eğer iddialar doğru ise artık hem elektrikli hem de benzinli modellerde karşımıza çıkan ve kafa karışıklığına yol açan "i" takısı, önümüzdeki yıllar itibarıyla sadece elektrikli araçlarda bulunacak.

Benzinli otomobillerdeki "i" takısı gidiyor!

BMW isimlendirme stratejisi

İddialara göre BMW, önümüzdeki yıl itibarıyla benzinli modellerdeki i takısını kullanmayacak. Hemen örneklendirelim; mesela 1 Serisi otomobillerde karşılaştığımız "118i", önümüzdeki yıl itibarıyla "118" olarak anılmaya başlayacak. Buna benzer şekilde 3 Serisi için "320i" ve "330i" takıları, sırasıyla "320" ve "330" olarak karşımıza çıkacak. 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler