USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Politika

Fatma Nur Uçar kimdir. MasterChef All Star Fatma Nur Uçar birçok yaşında. Fatma Nur Uçar nereli?

Fatma Nur Uçar MasterChef All Star 2023'ün yarışmacılarından. MasterChef 2022 programıyla tanınan Fatma Nur Uçar yarıştığı sezonda 8. olmuştu. Fatma Nur Uçar 10 yaşından bu yana kemirmek sektöründe toprak alıyor. İşte Fatma Nur Uçar karşı ayrıntılar.

Fatma Nur Uçar kimdir. MasterChef All Star Fatma Nur Uçar birçok yaşında. Fatma Nur Uçar nereli?
06-06-2023 13:43
Google News

24 yaşındaki Fatma Nur Uçar aslen Yozgatlıdır. 

Liseyi Hüsniye Özdilek Ticaret Meslek Lisesi'nde okudu.

Fethiye'de ortak otelde suşi şefliği yaptı. 

 MASTERCHEF FATMA NUR UÇAR KİMDİR?

MasterChef yarışmacısı Fatmanur Uçar, 2022 sezonunda kendini şu ifadelerle anlatmıştı: "Fethiye'de suşi şefi adına çalışıyorum. 10 yaşından bu yana bu meslekteyim. Okula gittiğim yıllardan arta küsurat senelerde çalışıyordum. Babamı baş döndürücü seviyorum ihtimal kızacak ancak babam bu mesleği yapmamı göz boncuğu devir istemedi. Her devir dirlik durdu. Lise kazandım, aşçılık lisesi kazandım, göndermedi. Üniversitede aşçılık yöneltmek istedim bankacılık yazdı, bankacılık kazandım. Benimle 1.5 sene derece küstü. Baba kusur diliyorum, seni baş döndürücü seviyorum. Babam benim en iri idolüm. Sonra kılıç barıştık. Ve bana eksiksiz dedi, mademki benden 1.5 sene ayrı kalmaya dayandın, erişmek ki hakkıyla bu mesleği seviyorsun dedi. Ben Fethiye'ye gittiğimde göz boncuğu şeyim yoktu. Evim yoktu, çabucak ortak valizim vardı. Tolga lider bana baş döndürücü dayanak verdi. Hep dostum, ağabeyim, kardeşim değme şeyim oldu. Zaten suşi mesleğini o öğretti. Sonra babam dedi ki, mademki anca kanıtla kendini. Ben de ortak an buraya başvurdum. Fethiye'de yegâne başıma yaşıyorum"

 "DOĞUŞTAN KALÇA ÇIKIĞIM VAR"

MasterChef'in 2022 sezonunda müsabakanın 24. bölümünde turu geçtiğini öğrenince yaş döken Uçar şu şekilde konuşmuştu:

"Çok derinliğine zamandır mutluluktan ağlamıyordum. 23 yaşındayım, hayatımda ihtimal ortak ve ya dü kez mutluluktan ağlamışımdır. Doğuştan kaide çıkıklığım bulunduğu düşüncesince 3 santimetre kısalık. Bu göz boncuğu yerde bariyer adına geçmiyor. Ama hepsi beni gördüğünde şurası söyledi: Bu bacakla mı çalışacaksın, bu bacakla mı lider olacaksın... Her girdiğim yerde ne yapabilirsin ki, deyip sonradan eksiksiz şeflerimin gelip kutlama ederim lafını defaatle duydum. Herkes görmüş oldu ki 3 santimetre kısalık göz boncuğu şeye bariyer değilmiş. Arkamdan topal diyerek mütekellim her insana iri ortak karşılık olsun. Hep dirlik çıktılar. Hep mani oldular. Ama ego kazandım"

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler