USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Dünya

Tahıl anlaşması düşüncesince Rusya'dan akıl sağlayan açıklama: Uzatılması düşüncesince ihtimal görmüyoruz

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin, Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması'nın uzatılması düşüncesince ihtimal görmediklerini söylerken arsıulusal kasıntı ve kuruluşlarla da görüşmelerin sürdüğünü de dile getirdi. Defalarca uzatılan anlaşmanın süresi 18

Tahıl anlaşması düşüncesince Rusya'dan akıl sağlayan açıklama: Uzatılması düşüncesince ihtimal görmüyoruz
05-06-2023 17:12
Google News

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Verşinin Moskova’da gazetecilere icra ettiği açıklamada, Türkiye, Ukrayna, Rusya ve Birleşmiş Milletler (BM) ortada 22 Temmuz 2022'de İstanbul'da meydana getirilen ve akıbet adına 18 Temmuz’a uzatılan Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması'na bağlı değerlendirmelerde bulundu.

Anlaşmanın uzatılmasına müteveccih belki görüp görmediklerine müteveccih bir suali cevap veren Verşinin, “Biz belki görmüyoruz. Ancak tabii anlaşmanın gelişigüzel dü parçasına müteveccih BM yetkilileri ile istişareleri sürdürüyoruz” dedi.

Amonyak ihracatının da anlaşma kapsamında olduğuna ayraç fail Verşinin, “Amonyak ihracatının, İstanbul’da imzalanan anlaşmalara engelleme bulunduğunu nice kez söyledik. Bu da amonyakın bir ticari anlaşma kapsamında ihraç edilebileceği anlamına geliyor. Kiev yönetiminin bu mevzuyu ayrıksı koşullara yahut gereksinimlere bağlamaya emek harcaması baş döndürücü çirkin ve vaziyeti kilitliyor.” yorumunu yaptı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler